10

2009.06.29., Mennyei Atya: X.parancs: Felebarátod tulajdonát ne kívánd!
Én: Édes Jézusom, szeretlek, tégy engem békéd eszközévé! Mennyei Atyám! Hálásan köszönjük, hogy Te, Ég és Föld Ura lehajolsz hozzánk kicsiny gyermekeidhez és tanítasz minket. Szentlélek Úristen! Jöjj, segíts, hogy a Mennyei Atya fenséges szavait akadály nélkül tudjam közvetíteni testvéreimnek.
Mennyei Atya
: Drága engesztelő Gyermekeim! Ne féljetek, Én vagyok, Mennyei Atyátok, a ti Uratok, Istenetek, és eszközömön, Éván keresztül küldöm üzenetemet. Ma a X. parancsról szólok, mely így hangzik: „Felebarátod tulajdonát ne kívánd!” Ezt a parancsot így is lehetne mondani: Ne légy irigy!
  1. Miből ered az irigység? Már egészen kicsiny gyermekkorotokban magatokat szeretitek legjobban. A 1 ½ – 2 éves gyermek kap egy szelet csokoládét, hiába kérik, nem akar adni belőle. Ha a kicsi ikrek mind a ketten kapnak 2 egyforma pettyes labdát, az egyiknek biztos mind a két pettyes labda kell. Veletek születik a birtoklási vágy, hogy minden a tiétek legyen. Van, akit ez felnőttkorában is végigkísér. Nem elég, hogy van fedél a feje fölött, hogy van mibe öltözködnie, hogy van betevő falatja, neki minden kell, ami a nála gazdagabbnak van. Tehát az irigység a birtoklási vágyból, a kapzsiságból ered.
  2. Nézzük, hogyan viszonyulnak a társadalom különböző rétegei az irigységhez? A hajléktalanok és nagy nyomorban élők, a felső tízezer, és a közepes vagyoni helyzetben élők. Egy férfinek nagyon nehéz, szekánt felesége volt. Folyton elégedetlen volt vele, szidta-hordta, ráadásul volt egy barátja is, akit szeretett volna a férje helyébe tenni. A gyermekeik még tanultak. A családi ház az asszony nevén volt. Addig mesterkedett, míg az utcára űzte a férjét és odavette maga mellé a barátját, aki ügyesebb, talpraesettebb volt és jó fizetéssel rendelkezett. Szegény férjet kitették az állásából is, éppen nagy elbocsátások voltak az üzemben. Mint a többi hajléktalan, alkalmi munkákat vállalt, favágás itt-ott, ásás, újsághordás. De nem mindig volt munka. Azelőtt adminisztrátor volt, nem szokott hozzá a kemény munkához. Ahogy teltek a hónapok, egyre elkeseredettebb, elégedetlenebb lett. Ült a sétálóutca padján, és irigyelte a jólöltözött házaspárokat, ahogy feleségükkel karonfogva békésen sétálgatnak. Ahogy kószált, nézte az újonnan épülő családi házakat, a márkás autókat, motorokat. Az iskolabejárat előtt fájó szívvel, irigyen nézte, ahogy egy kisiskolás mosolyogva apja karjába repül és beül az autóba. A kirakat üvegén keresztül bekukucskált a kávéházakba, presszókba, éttermekbe, ahol jókedvűen ettek-ittak, szórakoztak az emberek, neki pedig korog a gyomra. Fájt neki az igazságtalanság, hogy sokaknak milyen jól megy, ő meg éhes, fázik és nincs hol laknia. Harag ébredt benne a felesége iránt és minden ember iránt, aki jobban él mint ő. A nagy nyomorúság, a szegénység egy olyan véglet, ami könnyen gyűlöletet és irigységet kelt az emberben.
    A másik példa egy jólszituált, gazdag családról szól, a Szabóékról. A férfi egy elektronikai műszereket gyártó jól menő cég vezetője. Tele vannak külföldi és hazai megrendelésekkel. Az asszony otthon van, nincs ráutalva, hogy dolgozzon valahol. Két háztartási alkalmazottja van, az egyik a nagy házat tartja rendben, a másik szakácsnő. Van külön egy kertészük is. A gyermekük 16 éves gimnazista. Nyáron luxusvilla vár rájuk a Balatonon. 2 autójuk van és beutazták már szinte az egész világot. A kívülállók szemében csodálatos ez az élet. De ha közelebbről megnézzük, nem úgy van. Az asszony nagyravágyó. Egy társaságban megismerkedtek egy milliomos házaspárral, akinek 3 üzemük működik hatalmas bevétellel, sok munkaerővel. Ez a férj a vezérigazgató. Az asszony tele van irigységgel e gazdagok iránt és férjében is elhinti ezt. Szinte kényszeríti, hogy nyisson új cégeket. Bele is fognak a gyarapodásba, nagy kölcsönöket vesznek fel, de belebuknak, tönkremennek, eladósodnak. A fiú közben a nagy zsebpénzével rossz társaságba keveredve rászokott a kábítószerre és alkoholra. Ezért a Szabó család lelkileg is tönkrement. A gazdagság és a vele járó kapzsiság fokozza az irigységet az emberekben.
    A harmadik család egyszerű, átlagos körülmények között él. Kerekeséknél 3 gyermek van: egy óvodás és két iskolás. Az apa postahivatalnok, az anya tanítónő. Önkormányzati lakásban laknak. Autóra, nyaralásra, külföldi utazásokra már nem jut. A 2 kis fizetésből máról holnapra élnek. A gyerekeket szeretettel nevelik. Ha jó idő van, a vasárnapi szentmise után kirándulni mennek a közeli erdőbe vagy a tóhoz. Van 3 biciklijük, öten rá is férnek. Öltözékük is egyszerű, tiszta. Megszokták, hogy a pénzt nagyon be kell osztani. Ezt a kis családot nem zavarja, hogy mások tehetősebbek, gazdagabbak. Kerekesék minden este letérdelnek a gyerekekkel a feszület alá, és hálát adnak Nekem, hogy fedél van a fejük fölött, hogy nem éheznek, hogy van ruhájuk, amit felvegyenek, és hogy van munkahelyük. Higgyétek el az egyszerűen élő emberek többsége nem irigy. A közepes vagyoni helyzetben lévő családok a leginkább mentesek ettől a bűntől. Általában így ahogy a 3 példa mutatja, de kivételek mindig vannak.
  3. Gyermekeim, most nézzük meg, mi mindent lehet irigyelni! Hát a vagyont, a hatalmat, a sikert, a külső szépséget, az okosságot, a tehetséget és a Tőlem kapott lelki ajándékokat. Ezekből néhányat vegyünk szemügyre!
    Aki szorgalmasabb, ügyesebb, talpraesettebb az többre viszi, annak minden szükséges dologra jut és egy bizonyos vagyonra tesz szert. Aki elherdálja, elissza, elpazarolja a pénzt, aki nem szereti a munkát, az nyomorog. Ezek között az utóbbiak között vannak, akik irigységből rágalmazzák a tehetősebbeket, hogy úgy lopta össze a házát. Vagy pedig közülük egyesek meglopják a gazdagabbakat. Sőt betörnek hozzájuk, megölik és kirabolják őket az ékszerekért, a pénzért, a műkincsekért. Így vezet az irigység más bűnökhöz.
    A karrierista, hatalomra törő emberek irigyelik azt, aki vezető pozícióban van. Ítélkeznek felette és rágalmazzák. Így keveredik bele a X. parancs a VIII. parancsba. Mindezt azért teszik az irigy rágalmazók, mert a helyére pályáznak.
    A sikeres embereket is szokták irigyelni. Miben nyilvánul ez meg valakinél? Ha társaságban találkozik befutott, elismert, sikeres, tehetséges emberekkel vagy lát ilyeneket szerepelni a TV-ben, rögtön elönti a sárga irigység. Leszólja őket. Pl. biztos úgy vette meg pénzért a hírnevet, vagy jó összeköttetései vannak. Az a csinos igazgatónő biztos lefeküdt a vezérigazgatóval, azért emelték ki stb.. Ilyen epés megjegyzéseket csak az irigy emberek mondanak.
    Az égből való kegyelmeket is szokták irigyelni. Hogy kinek adok valami karizmát, az Én döntöm el, a ti Uratok. Még csak nem is az érdemek alapján történik, hanem az Én akaratom és szeretetem irányítja ezt. A Szentlélek Isten különböző ajándékokat osztogat teremtményeknek, pl. ilyen a benső beszélgetés kegyelme, a prófétálás, a nyelveken beszélés, a gyógyítás, a hallás és látás kegyelme, a látomások és elragadtatások. Bizony vannak, akik irigyelik ezeket a természetfölötti ajándékokat. Egy megtörtént esetet mondok el nektek. Évám, az Én eszközöm, aki itt áll előttetek elmondta egy festőtársának, hogy Szent Fiam bensőleg már évek óta szól hozzá. Az illető így válaszolt: „Nem hiszem el, mert akkor hozzám is szólna. Hiszen én olyan jó vagyok.” Ez az a 13 abortuszos idős asszony, akiről már tanításunk közben említést tettünk. Imakönyvetekben fel vannak sorolva a Szentlélek elleni bűnök és közéjük tartozik ez is, aki irigyeli mástól Isten kegyelmét.
  4. Az irigység, mint minden bűn következményekkel jár. Először is az irigykedő ember ellenszenves a többieknek. Szokták mondani tréfásan, hogy addig jó, míg irigyelnek, mert ez azért van, mert jól megy a sorod. Ha sajnálgatnak, akkor már baj van. De azért, ugye Gyermekeim, csak fáj az irigy szó? Bántó szavak az ilyesmik: Jó neked! Könnyű neked! Mázlista vagy! Miért éppen te? Miért nem én? Én is megérdemelném! Nincs igazság! Ugye Gyermekeim, ilyenkor rossz érzésetek támad? Szeretetlenséget éreztek felétek áradni.
    Másodszor az irigy embernek felelnie kell a túlvilágon a X. parancs megsértéséért. Mit gondoltok, mi lesz az első kérdésem hozzátok a halál percei után? Az, hogy mennyi szeretetet adtál. Az irigy emberben nincs igazi szeretet. Sugárzik belőle a rosszindulat, a düh, amiatt, hogy te különb vagy, gazdagabb vagy, jobb vagy, szebb vagy, okosabb vagy.
  5. Hogyan lehet leküzdeni az irigységet magatokban?
    a.) Arra kell gondolni, hogy azok az anyagi javak, tulajdonságok, kegyelmek, amiket másoktól irigyeltek, Tőlem kapott ajándékok. Én senkit sem hagyok ki, mindenkibe ültetek valami értéket, ajándékot. Ezt meg kell keresni magadban és meg kell köszönni. Nem a másikét kell csodálni, hanem a magadét, ami benned van. Nincs szabályos arcod? Akkor jó alakod van. Kövér vagy? Akkor kiváló eszed van. Nem vagy művészi tehetség? Akkor remek vagy kertészkedésben stb..
    b.) A gazdagságot sincs értelme másoktól megkívánni, mert a földi élet csak átmeneti. Ha meghalsz, semmit sem vihetsz magaddal, csak a jócselekedeteidet, a szeretetet. Tehát a sok pénznek, ékszernek, autónak, luxusvillának csak addig van értelme, míg élsz és egészséges vagy. Míg tudod használni.
    c.) A tudást sem érdemes irigyelni, mert a legbriliánsabb tudós is kaphat agyvérzést, és gondolkodása lesüllyed a pólyás baba szintjére.
Szüntelenül kérjetek a Szentlélektől a jámborság ajándékát, hogy irtson ki a szívetekből minden irigységet és adjon helyére nagylelkűséget. Megáldalak benneteket az önzetlenség és nagylelkűség kegyelmével az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében.

 

ÉGI ÜZENETEK     2015.12.29      
Mennyei Atya: Tizedik parancs: Felebarátod tulajdonát ne kívánd!

Mennyei Atya: Drága Engesztelő Gyermekeim! Én, Atyátok száltam le közétek. Fenség, hatalom és erély sugárzik tekintetemből, mikor parancsaimra gondolok. Eszembe jut a régi történet az Ószövetség idejéből, mikor felhőkbe burkolózva dicsőségem leereszkedett a Sínai hegyre és Mózesnek átadtam a kőtáblákat a tízparancsolattal. Már nem bírtam tovább nézni, hogy népem tévelyeg a bűn tengerében, a szeretetlenség óceánjában, a bálványimádásban és egyéb erkölcstelenségben. Támaszul adtam ezeket a parancsokat. Természetesen nemcsak nekik szóltak parancsaim, hanem az egész emberiségnek, amíg fennáll a világ.

2009 nyarán szintén én tanítottam nektek az utolsó parancsot, a tizediket: „Felebarátod tulajdonát ne kívánd!” Ma más megvilágításban fogjátok hallani.

A Katolikus Egyház Katekizmusa kifejti, hogy ez a tizedik parancsolat a kilencedikkel együtt összefoglalja a törvény összes parancsolatát. A tizedik úgy van összefüggésben a kilencedikkel, hogy mindkettőnek gyökere a bűnös vágy. Míg az egyik más házastársa iránti epekedést tiltja, addig a másik a felebarát tulajdona iránti sóvárgást. A nyolcadik paranccsal is összefügg ez az utolsó. Mert miért hazudik az ember? Gyűlöletből, szeretetlenségből, irigységből, mert a másikat meg akarja alázni. A hetedik parancs is, amely kimondja, hogy ne lopj, szorosan kapcsolódik a tizedikhez: mert mi ösztönzi az embert, hogy a másiktól elvigyen valamit? Az irigység. A hatodik parancs: a ne paráználkodj, rokonságot mutat a tizedikkel és kilencedikkel, mert mindegyiknél a bűnöket a rendetlen vágyak, a szemek kívánsága vezérli. Az ötödik parancs: a ne ölj, szintén az irigységhez, a féltékenységhez kapcsolható, mely ellen a tizedik parancs szól. A negyedik parancs sem kivétel, mert az ellene elkövetett vétségekben szerepet játszanak a rendetlen vágyak, melyek szembeállítják az embert szüleivel és feletteseivel. Az első három parancs is összefüggésben hozható a tizedikkel. Ha valaki nem Istent imádja, hanem sóvárog a világi dolgok iránt – vagyon, hatalom, pénz – az az első és a tizedik parancsot is megsérti. A káromkodó, aki a második parancsban vétkezik, azért szidja az Égieket, mert saját vágya nem teljesül azonnal, vagy azért, mert másnak szerinte könnyebb az élete – tehát irigységből. A tizedik parancs benne van az összes többi gyökerében.

Most pedig közelebbről szeretném elemezni nektek, Gyermekeim a rendetlen vágyakat, melyeket tiltja a tizedik parancsolat.

1.)Először az érzéki vágyakat említem, melyek gyakran arra ösztönöznek, hogy jogtalanul megkívánják a másét.

Etelkáék két gyermekükkel kiegyensúlyozott anyagi körülmények között élnek: 3 szobás családi házban, mely szülői örökség. Kettőjük fizetéséből mindig ki tudják fizetni a számlákat és a maradék éppen, hogy elég élelmiszerre és ruházkodásra. A probléma akkor kezdődött, amikor a mellettük lévő telken felépült egy új „kacsalábon forgó ház” és tulajdonosai odaköltöztek. Etelka egyre elégedetlenebb és ingerültebb lett, és így szólt Zoltánhoz, férjéhez:

-Kik ezek? Talán grófok? A kétszintes házukban még torony is van. Az asszony hencegett, hogy padlófűtést vezettek be, és hogy az milyen jó meleg. Elmondta nekem, hogy minden évben a tengerpartra mennek nyaralni. Milyen jó ezeknek! No hallod, Apa, mi nagyon le vagyunk maradva. A mi használtan vett autónk folyton szervízben van. Nézd, micsoda többmilliós kocsival száguldoznak. Ez igazságtalanság! Fogadjunk, hogy nem rendes úton gazdagodtak meg! Látod, mi rendesen, dolgozunk, és máról-hónapra élünk. Itt az ideje, hogy másodállást vállalj, hogy mi is tudjunk már valamit felmutatni.

Zoltán szomorúan hallgatta felesége kitörését, és mint jó keresztény, próbálta nyugtatgatni és szerénységre tanítani. Ez viszont olaj volta a tűzre:

-Zoli! Minden miattad van, mert lusta, kényelmes és igénytelen vagy.

Sajnos a feleség újonnan keletkezett irigysége családi békétlenségre vezetett. A vágyak mások anyagi javai után támadják a tizedik parancsot, s közben rágalmazást és irigységet szülnek. Vigyázzatok, Gyermekeim, kerüljétek az ilyen gondolatokat és szavakat, hogy : „Jó neki! Könnyű neki!” Ti nem láthattok bele mások életébe, gondjaiba, problémáiba. Ti nem tudhatjátok, miért engedtem meg neki, hogy nagyobb vagyona és könnyebb sorsa legyen. Tehát sohasem szabad megkívánni más gazdagságát.

2.)A tizedik parancs a mohóságot is tiltja, a földi javak megszerzésének mértéktelen vágyát. László autószerelő. Sok munkája van, szinte éjjel-nappal dolgozik. 45 éves és dereka kezd tönkremenni a nagy hajtástól. Felesége is eljár a munkahelyére, és mikor hazajön, minden rá vár: a három kisiskolás gyermekükkel való tanulás, a főzés, a mosogatás és minden házimunka. Egyedül fekszik le és éjjel férje alva találja, mikor bejön a műhelyből. A pénzük gyarapodik, de a házasságuk romokban van. A pénz utáni hajsza Lászlónak bűn, mert általa szeretetlenné válik, elhanyagolja a családját.

3.)A kapzsiság is sérti ezt az utolsó parancsot.

Bözsi egyedül él, falun. Nyugdíjas, de még jó erőben van. Férje meghalt és leánya külföldön alapított családot. Bözsinek tágas, komfortos lakása van és az udvaron egy kis nyári konyhája. Még ő maga se megy föl a házba, csak szellőztetni és takarítani, no meg fürödni. Egész életét a melléképületben tölti el. Kopott ruhákban jár, sajnálja a pénzt magától, pedig sok van neki. Hiszen sok a baromfi az udvarán, disznókat nevel, kertje és szőlője mindig gondozott, ápolt. Kistermelőként hetenként kétszer piacra jár és mindig tömött bukszával tér haza. 70 éves. Kinek és miért gyűjti a pénzt? Még zarándokolni se jár, mert sajnálja rá a pénzt. Egy szegény, beteg, templombajáró lelkitestvére egyszer pénzt kért tőle kölcsön, mert a villanyszámláját nem tudta kifizetni. Kérését különböző ürügyekkel megtagadta. Az ilyen zsugori asszony bizony hiába mondja a rózsafüzéreket. Mivel a pénz az istene, és nem gyakorolja az irgalmasság cselekedeteit, súlyosan megsérti a tizedik parancsolatot.

Vannak bizonyos foglalkozású emberek, akinek nehezebb legyőzni magukban a kapzsiságot. Ilyenek például a kereskedők közül egyesek, akik örülnek a drágaságnak és éhínségnek, és dühösek másokra, akik elcsalják tőlük a vevőket, és a vásárlókra, akik nem az ő üzletükbe mennek be. Összevesznek és haragban lesznek a másik kereskedővel, aki hasonló cikkeket szerez be a boltjába, mint ő. Ugyanis, ha abban az utcában nem lenne riválisuk, drágábban és többet tudnának eladni. Az ilyen kereskedő nem kedves a szememben, mert kapzsi, nem a vevő érdekét nézi, hanem, hogy minél több pénzt kaszáljon be. Az orvosok közül is van, aki zsugoriságában nagy ellenszolgáltatásokat fogad el. Képes elkérni egy magánjellegű vizsgálatért 10-15000 Ft-ot, pedig néhány perc alatt elvégzi. Sőt előfordul olyan orvos is, aki betegségekre vágyik és olyan diagnózist állít fel, ami nem is igaz, csak hogy megtartsa sokáig a betegét.

Kicsi, buzgó, imádságos Teremtményeim! Soha ne legyetek irigyek, mert az irigység a gonosztól ered. A Bölcsesség Könyve azt mondja: „A halál a Sátán irigysége révén jött a világra.” Nem volt hajlandó imádni a 2. Isteni Személyt, mert irigyelte hatalmát. Irigy volt az Én isteni mindenhatóságomra, az angyalok és az első emberpár feletti hatalmamra, és ellenem lázította őket. Ha nem sikerült volna Ádámot és Évát engedetlenségre buzdítania, még ma is ott élnétek a paradicsomban és nem halnátok meg.

Drága Kincseim! Csukjátok be földi szemeiteket! Egy magas hegyet mutatok nektek, a Sinai hegyet. Én, Atyátok ott állok a csúcsán. Most nem takar el felhő, mint annak idején Mózes és népe előtt. Tündöklő fény vesz körül Engem és a dupla kőtáblát, amit kezemben tartok. Őrangyalaitokat megkérem, hogy repítsen fel titeket Hozzám. Most nektek nem tiltom meg, mint régi zsidó népemnek, hogy érintsétek a hegyet, hanem egyenesen arra kérlek benneteket, hogy jöjjetek fel. Ezt a hegyet csak az tudja megmászni, aki minden erejével törekszik betartani a tízparancsolatot. Mivel ti is gyarló emberek vagytok, ti is vissza-vissza csúsztok, de akaratotok erős, belekapaszkodtok a sziklákba. Ezek a sziklák a ti rózsafűzéreitek, böjtjeitek, zarándoklataitok, engeszteléseitek, lemondásaitok. Az őrangyalaitokat hátatok mögött jönnek, és kitárt karral vigyáznak rátok. Ó, Kicsinyeim! Már itt is álltok előttem. Rálehelek a kőtáblára és annyi kicsi fényes  kőtábla lesz belőle, ahányan vagytok. Mind a tíz parancs arany betűi csak úgy pulzálnak és villognak rajta. Most egyenként álljatok Elém! Nyissátok ki kicsi szívetek ajtaját, mert mindenkinek belehelyezem a táblát. Ezzel beleírtam szívetekbe az egész Tízparancsolatot. Ezután megsimogatom arcotokat és homlokotokra egy bátorító szeretetcsókot lehelek. Így erősítelek meg benneteket Törvényem betartásában. Ezután őranygyalotok ölbe vesz és visszarepül veletek az engesztelés helyére, ahol Mi, az egész Szentháromság és a Szűzanya várunk titeket. Mind a négyen felemeljük jobbkezünket és megáldunk benneteket az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében. Amen.

Ajánló
Kommentek
  1. Én